Das Feld Berliinis

 

Showraum Trofejas, Berliin, Saksamaa

Ehtekunstinäitus VÄLI

18.- 22. ja 24.- 29. oktoober 2016

 

Berliinis Showraum Trofejas (Wielandstr. 31) avatakse 17. oktoobril kell 18.00 ehtekunstinäitus „Väli”, kus on esindatud neli Tallinna stuudios GRAM töötavat ehtekunstnikku. Näitusel osalevad Maarja Niinemägi, Kertu Tuberg, Linda al-Assi ja Merle Kasonen on professionaalsete ehteloojatena tegevad ja erinevaid ehtekunstisündmusi korraldanud juba ligi kümme aastat.

Nii nagu füüsikas nimetatakse väljaks aktiivset keskkonda, mille abil laetud kehad üksteist mõjutavad, mõtestavad ehtekunsti väljas kunstnikud lahti oma loomingu mõjusfääri, milles avaldub kordumatu ja lummav ühisosa.

Eesti ehetele omane poeetilisus väljendub tundlikus värvikasutuses ja iga looja isiklikes narratiivides. Ehted on inspireeritud põhiliselt inimestest ja neid ümbritseva välja sisestest liikumistest, jutustades samas iga kunstniku isiklikku ja

sotsiaalsest igapäevaelust väljapoole pürgivat lugu. Näitusel on esindatud nii traditsioonilised ehtematerjalid (hõbe, kuld, väärispuit ja -kivid) ja kaasaegsemad (kips, tsink, sametpulber). Kunstnikud esitlevad oma värskeimat loomingut ja näituseks spetsiaalselt loodud ehteid.

Näitus „Väli” jääb Berliinis avatuks 29. oktoobrini 2016.

 

Eelmisel aastavahetusel jäi näitus VÄLI silma Vilniuses galeriis AV17 ja rändab nüüd Tofejasesse.Trofejas on Saksamaal elava Leedu päritolu Giedre Bartelt eestvedamisel tegutsev showruum, mis tutvustab Baltikumist pärit kunstnike loomingut. Trofejases on varasemalt toimunud mitmeid Eesti kunstnike näitusi.

 

Suur tänu Eesti Kultuurkapitalile ja Eesti Kunstnike Liidule toetuse eest!

 

 

Lisainfo:

www.trofejas.com

https://www.facebook.com/Trofejas-189673687835877/?hc_ref=SEARCH

 

Ehtekunstistuudio Gram | Hobusepea 2, Tallinn | tel 6276773